Kapetani ekip za seniorje (Matevž Aš), seniorke (Milica Korošec) ter otroke in mladino (Matjaž Lavrih) so pripravili pregled dosežkov v letošnji sezoni na tekmovanjih, ki jih organizira GZS. Posredujem njihova sporočila.

V poplavi slabih novic o korona virusu in odpovedanih turnirjih se lahko Golf klub Otočec pohvali tudi s prijetnimi informacijami, je zapisal Matevž.

 1. Otroci in mladina (Matjaž)

Šolski pokal (pokalno tekmovanje – 8 tekem oz. 10 tekmovalnih dni):

Kategorija U10 – Dečki:
2. mesto Patrick Antončič
4. mesto Mihael Blatnik
5. mesto Erazem Bevc
 
Kategorija U12 – Dečki:
1. mesto Vidic Leon (B Član GKGO)
3. mesto Luka Bajuk
 
Kategorija U18 – Dečki:
3. mesto Lev Strasberger
4. mesto Anže Lavrih
 
Kategorija U12 – Deklice:
3. mesto Mia Lavrih

SLO TOUR (pokalno tekmovanje 4 tekme oz. 12 tekmovalnih dni, bela udarjališča) še vedno obstaja možnost, da se odigra še 5. tekma

 1. mesto Lev Strasberger  v kategoriji mladinci U16
 2. mesto Anže Lavrih       v kategoriji mladinci U14

Državno prvenstvo za dečke in deklice do 14 let – Kranjska Gora (22. – 23.8.2020)

 1. mesto Mihael Blatnik v kategoriji U10
 2. mesto Vidic Leon           v kategoriji U12
 3. mesto Anže Lavrih      v kategoriji U14

Državno člansko posamično in ekipno prvenstvo – Cubo (18. – 20.8.2020)   
     Kategorija U16 (3 × 18L, bela udarjališča):

 1. mesto Lev Strasberger
 2. mesto Anže Lavrih 
 1. seniorke (Milica)

Letošnje leto nam seniorkam ni bilo naklonjeno. Nismo uspele igrati vseh organiziranih tekem pokalnega tekmovanja seniork. Ekipno smo padle za dve mesti glede na preteklo leto, na 10. mestu od 11 ekip. Posamično zasedamo naslednja mesta od skupno uvrščenih 56 tekmovalk:

 • 16 mesto Milica Korošec
 • 33 mesto Jožica Pelko
 • 33 mesto Vera Cerle
 • 49 mesto Mirjana Fink.
 1. seniorji (Matevž)

Ekipo seniorjev je sestavljalo 15 tekmovalcev, ki so redno ali občasno sodelovali na tekmovanjih v okviru GZ Slovenije.

Junija so nas na odprtem seniorskem prvenstvu Slovenije zastopali: Kralj (1. mesto), Pelko (2. mesto), Šašek (4. mesto), Urek (5. mesto) v seštevni igri, v neto igri pa Uršič (1. mesto), Hribar J. (3. mesto), Lampe (6. mesto) in Martinčič (11. mesto). Na podlagi teh dosežkov sta Kralj in Pelko postala državna reprezentanta, ki sta nas uspešno zastopala na evropskem prvenstvu na Dunaju. Ekipa Slovenije je dosegla 12. mesto.

Oktobra se je končalo še pokalno tekmovanje Slovenije, na katerem je ekipa Otočca po šestih odigranih tekmah zasedla 2. mesto, zmagala je ekipa Bleda, tretji pa je bil Arboretum. Med posamezniki se je Kralj uvrstil na 3. mesto. Med 10 najboljših posameznikov pa so se uvrstili Pelko, Urek in Šašek. Dobro so nas zastopali tudi ostali igralci: Iskra, Lampe, Sadek, Hribar J., Martinčič, Šehič, Zajc, Berlan in Jasnič. Na tekmah je bila naša ekipa vedno najštevilčnejša.

S tem zapisom bi se rad zahvalil vsem našim tekmovalcem, ki so žrtvovali svoj čas ter  nas častno zastopali in dosegli odlične tekmovalne uspehe. Važno je, da smo bili pravočasno obveščeni, dobro organizirani in enotni. 

Za to in za pozitivno klimo ter vzdušje pa je poskrbel selektor seniorske ekipe Matevž.